ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5773350
*
nr 577 3350
Spegel
nutida, höjd: 74
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 14 april 2009
kl 19:41:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 12:05:46
1
200 kr
14/4 12:21:25
2
150 kr
14/4 12:22:41
2
250 kr
14/4 19:24:35
3
300 kr
14/4 19:36:32
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32
-
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Spegel
nr 577 3350
Spegel
nutida, höjd: 74
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 14 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 12:05:46 | 1 | 200 kr |
14/4 12:21:25 | 2 | 150 kr |
14/4 12:22:41 | 2 | 250 kr |
14/4 19:24:35 | 3 | 300 kr |
14/4 19:36:32 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:32 -
5018 Spegellampetter
ett par, "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:56
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43